facebook google plus

LED osvětlení prodejen

Osvětlení prodejny LED svítidly Best-LED Osvětlení prodejny pomocí lineárních LED svítidel Lineární LED svítidla na prodejně JYSK Skalka

LED svítidla pro prodejny a obchodní prostory

Způsoby osvětlování prodejních a obchodních prostorů se mohou často lišit s ohledem na velikost, sortiment i umístění prodejny. Obvykle je ale požadavek ze strany provozovatelů vždy stejný. Musíme být vidět! LED osvětlení prodejen tedy musí být nejen efektivní, ale také efektní a úsporné.

Provozovatelé obchodů a obchodních sítí vědí, že náklady na elektrickou energii spotřebovanou umělým osvětlením prodejny nejsou zanedbatelnou položkou a tvoří 40 až 80% celkových nákladů na elektřinu v závislosti na typu prodejní sítě. Nároky na ekonomičnost LED osvětlení prodejny jsou tedy vždy velice vysoké.

Naše společnost Vám nabízí řešení, které zajistí kvalitní a rovnoměrnou osvětlenost prodejní plochy i zázemí prodejny pomocí úsporných LED svítidel Best-LED a zároveň dokáže ušetřit až 80% elektrické energie. Prostřednictvím našich montážních firem pak zajistíme také instalaci osvětlení a následné revize a pravidelný servis.

Prodejní plochy

Nejběžněji je tvořeno lineárním zapojením LED svítidel, která jsou umístěna za sebou v několika řadách po celé ploše prodejny. Velice často jsou také využívány stropní LED panely a to především v prodejnách s rastrovým stropem, kde LED panely nahrazují čtvercová zářivková svítidla.Pro lineární osvětlení prodejen doporučujeme LED svítidla Best-LED řady BL-LC, která jsou nejen vysoce úsporná, ale také výkonná z pohledu světelného toku.

Výhodou lineárních svítidel Best-LED je především možnost propojení jednotlivých svítidel mezi sebou pomocí předinstalovaných 5×1,5mm kabelů a konektorů. Nejen, že Vám svítidla šetří elektrickou energii v průběhu jejich používání, ale již během instalace můžete snížit své náklady vzhledem k tomu, že pro propojení svítidel nepotřebujete žádné další rozvodné kabely. To pro Vás znamená nižší náklady na instalační materiál i na náklady spojené s montáží svítidel!

Pro systém osvětlení pomocí lineárních svítidel dodáváme také lineární nouzová LED svítidla, která v případě výpadku elektrické energie zajistí nouzové osvětlení díky napájení z externí baterie. Tato svítidla jsou rozmístěna mezi ostatní lineární svítidla a v běžném provozu slouží jako hlavní osvětlení, ale při výpadku proudu zůstávají svítit v nouzovém režimu, který odpovídá 30% běžného výkonu.

Sklady a zázemí prodejny

Společné prostory pro zaměstnance obvykle osvětlujeme pomocí stropních LED panelů a svítidel Downlight, která jsou energeticky nenáročná a umožňují bez nutnosti jakýchkoliv úprav nahradit stávající svítidla. Pro sklady však bývá kladen důraz na odolnost svítidel jak proti mechanickému poškození, tak prosti prachu. Dle velikosti skladu a montážní výšky svítidel tak většinou volíme mezi LED osvětlením lineární, které je tvořeno pomocí Lineárních LED svítidel anebo zářivkových svítidel. Pro sklady s vyšší montážní výškou svítidel pak navrhujeme svítidla průmyslová z řady tzv. Hi-Bay nebo vysoce výkonná regálová svítidla Best-LED, která mají příkon od 90 do 250W dokáží skladovou plochu dostatečně osvětlit i z výšek okolo 12-13m.

LED svítidla pro skladové prostory je dále možné vybavit různými senzory, které zajišťují regulaci intenzity osvětlení na základě množství denního světla nebo pohybu.

Pro naše klienty jsme schopni dodat svítidla přímo na objednávku, která budou přesně vyhovovat specifickým požadavkům našich klientů. Prodejny a přilehlé prostory si zmapujeme, zpracujeme světelně technický návrh a předložíme Vám cenovou nabídku. Naší předností je nejen kvalita produktů, ale také nadstandardní servis.